Ve čtvrtek 15. července odstartovalo hlasování v rámci prestižní ankety Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje. O nejoblíbenější novinku, bike a trail park, kemp, naučnou stezku nebo neobjevený skvost se uchází pětadvacítka nominovaných turistických cílů z celého regionu. Hlasovat můžete tradičně na webu www.cenykraje.cz až do 15. srpna.


„Ve veřejné anketě mají hlasující na výběr opět z několika kategorií, které představují výjimečné, atraktivní nebo jinak zajímavé turistické projekty z celého Olomouckého kraje. Sami uvidí, že covid-19 cestovní ruch omezil, nezničil ale pracovitost ani vynalézavost lidí, kteří se v něm pohybují,” vysvětluje Milada Sokolová, uvolněná zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.
Cestovní ruch v Olomouckém kraji překonal i tak těžkou  překážku, jakou je koronavirová situace. Dál vznikají nápady, jak v rámci možností zpříjemnit turistům cesty regionem, aby tu strávili pohodovou dovolenou, výlet nebo třeba prodloužený víkend.


„Pokud to epidemická situace dovolí, proběhne slavnostní vyhlášení cen cestovního ruchu letos na podzim,“ doplnil ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje Radek Stojan.