První červenec je dnem, kdy se poprvé otevřou turnikety bobové dráhy v rychle se
rozrůstajícím areálu Kraličák pod Kralickým Sněžníkem na Olomoucku. Z daleka viditelná dráha se nachází na černé FIS sjezdovce na úpatí kopce Štvanice. První hosté budou přivítáni na slavnostním zahájení v 9:00. Na co se můžou těšit?
V prvé řadě na tunel a dva karusely, tedy otočky o 360°, díky kterým se kilometr dlouhá jízda promění v čiré dobrodružství pro všechny malé i velké. „Bobovou dráhu jsme se snažili udělat uživatelsky co nejzajímavější a zároveň viditelnou tak, aby rodiče mohli po celou dobu sledovat svoje ratolesti. Dva karusely a tunel nemají v ČR konkurenci. Každý bob je jedinečný, má své jméno a je odlišený různobarevnými pruhy na kapotě. Stejným způsobem bavíme lidi na lanovce D-line, jejíž jednotlivé sedačky jsou rozlišeny barvami pružin a dalšími designovými prvky,“ říká majitel areálu a investor Ing. Dušan Juříček.
Bobová dráha není jediným obohacením letošní letní sezony, majitelé se zaměřili také na revitalizaci jejího okolí. „Vedle dráhy vyroste botanická a bylinková zahrada s vyhlídkovými místy pro odpočinek. Bylinky, a postupně keře ostružiníků a borůvek dochutí místní jídlo, které se zde celý rok nabízí,“ dodává Juříček.
Horský areál Kraličák leží ve třech údolích – Hynčickém, Stříbrnickém a Štěpánovském – rozléhajících se na 600 ha v malebné a turisticky atraktivní krajině Starého města pod Kralickým Sněžníkem. Realizace bobové dráhy je po nejmodernější šestisedačce v ČR, rybnících ve Štěpánově, unikátní rozhledně od Martina Rajniše a oceněné Grand Prix architektuře Penzionu Kraličák jednou z dalších realizací naplňujících dlouhodobé motto: „Rosteme s vámi.“

Kontakt:
Vladimíra Mrázová
+420 736 258 368
vladimira.mrazova@mujkralicak.cz
Letní areál Kraličák (mujkralicak.cz)