Anketa Kraj mého srdce pořádaná redakcí KAM po Česku má za sebou druhý měsíc on-line hlasování na portálu www.kampocesku.cz/anketa. Průběh hlasování na prvních třech bodovaných místech je možné aktuálně sledovat na uvedené webové stránce.

Hlasování bylo s ohledem na aktuální situaci PRODLOUŽENO do 28. 2. 2021.

Stále je tedy možné podpořit své kraje v jednotlivých kategoriích ankety, která je určitým ukazatelem popularity jejich turistické nabídky a současně i odrazem zájmu o domácí cestovní ruch. Jak ukázala doba pandemie, právě domácí cestovní ruch zachraňoval turistickou sezonu 2020 a o to více si zaslouží naši pozornost a podporu v roce 2021

Zatímní průběh ankety ukazuje na významný turistický potenciál Jihomoravského a Jihočeského kraje v atraktivních kategoriích KAM na letní  dovolenou / pěší a cyklo, KAM za folklorem/ tradicemi nebo v kategorii KAM na památky. Velice dobře je hlasujícími hodnocen Kraj Vysočina v kategorii KAM na koně / koňské stezky. Jistě nepřekvapí i dominantní postavení Karlovarského kraje v kategorii KAM do lázní / wellness, ale velmi dobře jsou v této kategorii vnímány i kraje Zlínský a Moravskoslezský. Kategorie KAM na zimní dovolenou je v poločase ankety pomyslným soubojem Libereckého a Moravskoslezského kraje. Sympaticky také působí to, že Ústecký kraj, některými stále vnímaný jako outsider poráží v kategorii KAM na letní dovolenou/ pěší a cyklo nebo v kategorii KAM na koně / koňské stezky region Hlavní město Praha a např. v kategorii KAM za zážitkem / adrenalinem dotahuje Karlovarský kraj. Dnešní složitá doba pro služby a cestovní ruch vyžaduje více
než kdy jindy trpělivost, koncepčnost a vytrvalost. To jsou vlastnosti, které prokazují kraje Královéhradecký, Plzeňský, Olomoucký, Pardubický, Zlínský a Středočeský, zejména pak v kategoriích KAM na výlety s dětmi, KAM za zážitkem / adrenalinem nebo KAM na památky.

Pořadatel ankety: redakce KAM po Česku, ve spolupráci s veletržní správou PVA EXPO Praha, pod záštitou Asociace krajů České republiky.

Partneři ankety: Hotel Zámek Liblice ■ Edice České televize ■ Český rozhlas RADIOSERVIS ■ Escape Point ■ Divadlo Palace Praha ■ Vydavatelství MCU ■ Karlovarská Becherovka ■ Centrum Babylon ■ Kartografie PRAHA ■ ABF, a.s.

Křišťálové globy pro krajské vítěze vyrobili skláři ve sklárně RÜCKL CRYSTAL a.s. Nižbor. 

Tiskový servis
Vydavatelství KAM po Česku
(redakce@kampocesku.cz), tel.: +420 222 944 816-7 

Zúčastnit se hlasování