Kampaně a veletrhy

Povědomí o Olomouckém kraji nešíříme pouze na poli našeho regionu a České republiky, ale také prostřednictvím kampaní a veletrhů, kterými oslovujeme návštěvníky z celého světa. Prezentujeme turistické zajímavosti našeho kraje, tak, aby k nám přijelo co nejvíce návštěvníků a tím se dařilo nejen službám v kraji, ale také propagujeme Vás, jako konkrétního aktéra cestovního ruchu.

Kampaně

Navazujeme na celorepublikové kampaně realizované agenturou CzechTourism a zároveň tak zdůrazňujeme a propagujeme nejzajímavější atraktivity v našem kraji. Dochází tak k maximálnímu propojení republikové kampaně s konkrétními produkty v našem kraji, které dále pronikají do jednotlivých turistických oblastí. Veškeré aktivity jsou plánovány ve spolupráci se zástupci Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu, kdy krajská destinační společnost se orientuje mimo domácí návštěvníky, také na zahraniční návštěvníky (vytipované potenciální zdrojové trhy) a to i s ohledem na spolupráci s agenturou CzechTourism.

#světovéČesko

Litovel

Benátky

V reakci na drtivé dopady celosvětové pandemie na sektor cestovního ruchu se agentura CzechTourism rozhodla vytvořit kampaň #světovéČesko na podporu domácího cestovního ruchu, do které jsme se za Olomoucký kraj aktivně zapojili.

CzechTourism v kampani využívá známé osobnosti, jako jsou Jaromír Jágr, Jaroslav Kulhavý a další. Cílem kampaně je podpořit zájem o cestování po České republice, představit méně známá místa a prodloužit sezónu až do října. Do kampaně se zapojují české regiony a podnikatelé. První vlna kampaně #světovéČesko poběží na vlastních kanálech agentury CzechTourism, kterými jsou web a sociální sítě Kudy z nudy.cz a dále také v televizi a v rádiích.
Celkový rozpočet kampaně je 20 milionů korun.

Další informace naleznete zde.

Cestuj s Olomouc region Card

V rámci opatření na zmírnění dopadů COVID-19 a podpory cestovního ruchu připravil Olomoucký kraj BENEFIT ve formě Olomouc region Card (48hodinová) ZDARMA pro TURISTY, kteří se ubytují min. 2 noci v Olomouckém kraji. 

Hlavním cílem aktivity je motivovat turisty k zakoupení vícedenního pobytu v ubytovacím zařízení v Olomouckém kraji v podzimním období. Synergicky aktivita přispěje rovněž ke zvýšení využití dalších služeb v CR a také ke zvýšení návštěvnosti turistických cílů v kraji.

Karty budou vydávány v období 1. 9. 2020 do vyčerpání zásob.

Více o akci pro turisty na www.kartaok.cz

Více o akci pro TIC

MANUÁL PRO TIC Cestuj s ORC
MANUÁL pro turisty Cestuj s ORC
Vymezení působnosti TIC
PŘEDÁVACÍ PROTOKOL ORC
Karta OK info A3
Karta OK info A4

 

Chystané veletrhy

Významný německý regionální veletrh vhodný především pro lázeňské subjekty, ale také pro prezentaci aktivní dovolené v zimě i v létě.

Více informací naleznete na www.reisen-caravan.de.

 

 

 

Proběhlé veletrhy