Kampaně a veletrhy

Povědomí o Olomouckém kraji nešíříme pouze na poli našeho regionu a České republiky, ale také prostřednictvím kampaní a veletrhů, kterými oslovujeme návštěvníky z celého světa. Prezentujeme turistické zajímavosti našeho kraje, tak, aby k nám přijelo co nejvíce návštěvníků a tím se dařilo nejen službám v kraji, ale také propagujeme Vás, jako konkrétního aktéra cestovního ruchu.

Kampaně

Navazujeme na celorepublikové kampaně realizované agenturou CzechTourism a zároveň tak zdůrazňujeme a propagujeme nejzajímavější atraktivity v našem kraji. Dochází tak k maximálnímu propojení republikové kampaně s konkrétními produkty v našem kraji, které dále pronikají do jednotlivých turistických oblastí. Veškeré aktivity jsou plánovány ve spolupráci se zástupci Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu, kdy krajská destinační společnost se orientuje mimo domácí návštěvníky, také na zahraniční návštěvníky (vytipované potenciální zdrojové trhy) a to i s ohledem na spolupráci s agenturou CzechTourism.

#světovéČesko

Litovel

Benátky

V reakci na drtivé dopady celosvětové pandemie na sektor cestovního ruchu se agentura CzechTourism rozhodla vytvořit kampaň #světovéČesko na podporu domácího cestovního ruchu, do které jsme se za Olomoucký kraj aktivně zapojili.

CzechTourism v kampani využívá známé osobnosti, jako jsou Jaromír Jágr, Jaroslav Kulhavý a další. Cílem kampaně je podpořit zájem o cestování po České republice, představit méně známá místa a prodloužit sezónu až do října. Do kampaně se zapojují české regiony a podnikatelé. První vlna kampaně #světovéČesko poběží na vlastních kanálech agentury CzechTourism, kterými jsou web a sociální sítě Kudy z nudy.cz a dále také v televizi a v rádiích.
Celkový rozpočet kampaně je 20 milionů korun.

Další informace naleznete zde.

Cestuj s Olomouc region Card

V rámci opatření na zmírnění dopadů COVID-19 a podpory cestovního ruchu připravil Olomoucký kraj BENEFIT ve formě Olomouc region Card (48hodinová) ZDARMA pro TURISTY, kteří se ubytují min. 2 noci v Olomouckém kraji. 

Hlavním cílem aktivity je motivovat turisty k zakoupení vícedenního pobytu v ubytovacím zařízení v Olomouckém kraji v podzimním období. Synergicky aktivita přispěje rovněž ke zvýšení využití dalších služeb v CR a také ke zvýšení návštěvnosti turistických cílů v kraji.

Karty budou vydávány v období 1. 9. 2020 do vyčerpání zásob.

Více o akci pro turisty na www.kartaok.cz

Více o akci pro TIC

MANUÁL PRO TIC Cestuj s ORC
MANUÁL pro turisty Cestuj s ORC
Vymezení působnosti TIC
PŘEDÁVACÍ PROTOKOL ORC
Karta OK info A3
Karta OK info A4

 

Chystané veletrhy

Dovolená Ostrava 2024

1. – 2. 3. 2024

MTT Wrocław 2024

22. – 24. 3. 2024

Ferienmesse Vídeň 2024

14. – 17. 3. 2024

Holiday World Praha + Region World 2024

15. – 17. 3. 2024

For Bikes Praha 2024

22. – 24. 3. 2024

ITF Slovakia Tour 2024

11. – 14. 4. 2024

Proběhlé veletrhy