Pokud máte pocit, že jste v Olomouckém kraji viděli už úplně všechno, letošní novinky v turistickém ruchu vás rychle vyvedou z omylu. Například výjimečný vojenský bunkr v Přáslavicích se letos otevírá vůbec poprvé, rozrostla se také expozice Hanáckého muzea v Příkazech a řadu novinek mají i Jeseníky. Zajet si tam můžete klidně na elektrokole – sít nabíjecích stanic se letos opět rozrostla.

„Na Střední Moravě se dají kola nabít už na čtyřiceti místech. Další nabíječky najdou cykloturisté v Jeseníkách. Poznávat Olomoucký kraj ze sedla kola je jeden z nejhezčích prázdninových zážitků,“ láká za řídítka Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Trasu si naplánujte, kam chcete – všude totiž najdete něco nového. Kromě už zmiňovaných novinek můžete zamířit i na Helfštýn, který nabízí intenzivní noční prohlídky, na exkurzi zajeďte do pivovaru Tvarg ve Velké Bystřici, kde se vyrábí i tvarůžky a při cestě do Jeseníků se klidně ubytujte v litovelském kempu, který pro návštěvníky připravil nové zázemí. V Litovelském Pomoraví opatrně při předjíždění formanských vozů – ty se v provozu objeví od července.

„V Jeseníkách určitě doporučuji prohlídku Dlouhých Strání. Zajímavých cílů jsou ale v horách desítky – další zajímavé tipy najdete například na turistickém portálu – www.ok-tourism.cz ,“ dodala Sokolová.