Majitelé Fajn tajmu se nechali inspirovat životem ve starém domě natolik, že si jeden takový pořídili a kompletně zrekonstruovali. Od počátku je provázela myšlenka zachování a opětovného využití starých materiálů. Což se jim povedlo na maximum. Můžete tak zde naslouchat starým příběhům a vnímat atmosféru prostého venkovského života plnými doušky – těšit se můžete na objevené zdi i schody z kamene, klenuté stropy, ručně tesané dřevěné trámy i kamenné ostění, které nechali odkryté v jejich specifické kráse a mnoho dalšího. A nejen to!

Jako první ubytovací zařízení na Moravě a jako třetí ubytovací zařízení v ČR získali evropský certifikát ECO LABEL pro ubytovací zařízení. Splnili přísná kritéria enviromentální výjimečnosti jako jsou např. šetrné osvětlení i vodovodní baterie, omezení zbytečných odpadků, šetrná kosmetika v koupelnách, fotovoltaické panely či tepelné čerpadlo a kořenová čistička. Nabízí hostům zapůjčení jízdních kol pro bezemisní výpravy do okolí.

V civilizovaných zemích se tímto certifikátem oceňují ubytovací zařízení hledící na svou ekologickou stopu, což u nás zatím není tak časté a cení se.

www.fajntajm.cz