Speciální lokační tour připravila pro filmaře Filmová kancelář Olomouckého kraje společně se Zlin Film Office. Během cesty po obou krajích se filmoví tvůrci mohli seznámit s unikátními lokalitami, mezi které se v našem regionu řadí nejen historické motivy starobylé Olomouce, ale také zámek v Plumlově nebo Prostějov.

„Nadchla mě radnice s nádherným schodištěm, sál i půvabný salonek se zajímavým inventářem. Rovněž Národní dům je z hlediska dochovanosti původní architektury dobře použitelný pro dobový film,“ přiblížila své postřehy z prostějovských lokací filmová architekta Olga Rosenfelderová.

Olomoucký kraj finančně podpořil vznik už několika významných snímků české kinematografie. Patří mezi ně například Díra u Hanušovic, Kvarteto nebo aktuálně Velká premiéra.

„Filmařům nabízíme pomoc nejen s výběrem atraktivních míst pro natáčení, ale zároveň se do filmování snažíme zapojovat i místní firmy. Díky filmům získává náš kraj skvělou reklamu po celém Česku a často i v zahraničí. To je samozřejmě důležité pro rozvoj turismu,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka zastupitelstva pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.