Tak dobrý začátek zimní sezóny provozovatelé lyžařských středisek v Jeseníkách už dlouho nezažili. Pro milovníky hor nachystali řadu novinek, nudit se ale nebudou ani návštěvníci regionu Střední Haná. Olomoucký kraj investoval do podpory turistického ruchu milióny korun.

„Hejtmanství finančně podporuje nejen údržbu běžeckých tras, ale také budování nové turistické infrastruktury. Letos díky tomu přibude v Jeseníkách zhruba 100 kilometrů běžeckých tras,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Jako každý rok i letos doveze turisty do Jeseníků skibus, který bude vyjíždět ze Šumperka a Jeseníku na Červenohorské sedlo, v provozu má být od začátku ledna do 10. března. Na běžkaře čeká 515 kilometrů tras, které upravují speciální rolby.

„Běžkaři mohou pohyb roleb sledovat na webových stránkách jdemenabezky.cz. Nově si mohou nastavit také notifikace na různé události a sdílet na mapě polohu se svými kamarády,“ dodal Tomáš Rak, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Zábava bude v zimě i na Hané. „Na Střední Moravě mohou lidé zavítat na bohaté vánoční trhy, zajímavý vánoční program chystá také řada hradů a zámků,“ dodal Jan Machovský, místopředseda správní rady Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu. Sobáčov například nabízí plovoucí saunu na rybníce a v Prostějově se odehrají atraktivní curlingové závody.

„Letos se Olomouckému kraji podařilo vrátit, co se návštěvnosti týče, zpět na předcovidová čísla, a ještě je překonat. Plány už máme i na příští letní sezónu, která by měla být ve znamení aktivní dovolené na Střední Moravě a v Jeseníkách,“ dodal Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje.