Svůj už třetí film začal v Olomouckém kraji natáčet režisér Miroslav Krobot. Po Díře u Hanušovic a Kvartetu jde tentokrát o snímek Šnajdr. Na tvorbě filmu spolupracuje také Filmová kancelář Olomouckého kraje. Premiéra je plánována na příští jaro.

„Haná i Jeseníky jsou pro filmaře mimořádně atraktivními lokalitami. Jsem také velmi ráda, že se krajská filmová kancelář osvědčila – tvůrcům a producentům nabízí špičkový servis a pomáhá jim například s výběrem vhodných natáčecích lokalit. V současné době jednáme o finanční podpoře, která by vznik filmu Šnajdr mohla ulehčit,“ uvedla Milada Sokolová, zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.


Hlavním dějištěm nového filmu je olomoucký S-klub, kde se má také odehrát očekáváná premiéra snímku. S filmaři se ale během natáčení můžou lidé potkat například na hlavním nádraží, v kostele Panny Marie Sněžné, v Zoo nebo v Bezručových sadech.


„V hlavních rolích uvidí diváci Pavla Šimčíka a Ivu Janžurovou, která letos v plné tvůrčí síle oslavila osmdesátiny. Ve hvězdném obsazení se dále mohou těšit například na Kláru Melíškovou, Miroslava Krobota, Ivu Pazderkovou nebo Jenovéfu Bokovou,“ dodala Silvie Marková z agentury SMART Communication.


Olomoucký kraj v minulosti podpořil už několik významných filmových projektů. Snaží se tak propagovat region v Česku i v zahraničí a přilákat do něj více turistů.