09. 06. 2023

S úderem června na tiskové konferenci představili zástupci Olomouckého kraje, Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje i sdružení působících na jejím území novinky, které Hanou a Jeseníky letos čekají. Některé aktivity jsou už zavedené a osvědčené, jiné představují inovace, které zpříjemní turistům dovolenou.

Jsme skutečně velmi rádi, že kooperace kraje jak s Centrálou cestovního ruchu a oběma sdruženími běží hladce jako v málokterém kraji. Na cestovní ruch jsme letos připraveni dát v součtu přes třicet miliónů korun, což je skutečně, i vzhledem k naší velikosti, štědrá částka. Uvědomujeme si, že cestovní ruch je významné ekonomické odvětví a přináší do kraje velké množství finančních prostředků,“ okomentovala rozhodnutí Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Turisté letos budou moci využívat rozšířenou síť elektronabíječek pro kola, která jsou stále populárnější. Začátkem července budou moci lidé také využívat cyklopřívěs, který bezpečně přepraví na trase Olomouc – Zlaté Hory až dvacet kol, a to včetně těch elektrických. Senioři se i letos mohou těšit na oblíbený projekt Seniorské cestování, díky kterému se 1 700 z nich vypraví na krásná místa v našem kraji.

Velké poděkování patří všem lidem, kteří v cestovním ruchu pracují, protože díky nim je na Hané a v Jeseníkách pro návštěvníky na letošní sezónu přichystána řada novinek. Věřím, že i díky našim marketingovým aktivitám bude letní turistická sezona zdařilá a návštěvníci z České republiky, ale i ze zahraničí budou poznávat a ochutnávat náš kraj v hojném počtu,“ dodal Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje.