Značka Prázdniny na venkově přináší svým nositelům mnoho výhod. Neváhejte a přidejte se, ať stihnete ty nejzajímavější aktivity letošního roku!

Microsite Prázdniny na venkově na Kudy z nudy již za měsíc

Během června bude spuštěna microsite Prázdniny na venkově na portálu Kudy z nudy. Přístup na ní budou mít subjekty s platnou certifikací v kategoriích Dovolená na statku, Dovolená na venkově, Zážitky na venkově a Zážitky v regionech. Administrace podstránky bude plně v kompetenci SVTA a CzechTourism. V současné době probíhá programování, návrh grafiky a příprava textů. Hlavní komunikační kategorie – farma, koně, pro gurmány, vinařství, pro děti a stylové ubytování. Portál „Kudy z nudy“ měl v roce 2021 návštěvnost 21,5 mil. (+ 14 %), počet zobrazených stránek přesáhl 60 mil. (+ 22 %) a počet uživatelů se zvýšil na 10,7 miliónů (meziroční nárůst o 16 %). Domníváme se, že vlastní podstránka na takto navštěvovaném místě je výbornou příležitostí pro zviditelnění služeb venkovské turistiky a agroturistiky. Na web budou také odkazovat kampaně CzechTourism pro domácí cestovní ruch.

Informace pro zájemce o certifikaci a zařazení do Prázdnin na venkově Informace pro podnikatele | svazvt.cz (svazvta.cz)

„VIDITELNOST“ Prázdnin na venkově v roce 2022

Značka Prázdniny na venkově bude mít v letošním roce výraznou marketingovou podporu. Dva díly pořadu České televize „Herbář“, přinesou reportáže z certifikovaných zařízení. V jubilejní desáté řadě oblíbeného pořadu tak dostane venkovská turistika a agroturistika pod značkou Prázdniny na venkově významný prostor. V pořadu bude zmíněna výše uvedená microsite na Kudy z nudy, na která všechna certifikovaná zařízení budou umístěna Tvorbu financuje agentura Czech Tourism, která podporuje i další marketingové aktivity na národní úrovni – články v časopisech, online kampaně na sociálních sítích apod.

Nominace na natáčení Herbáře

V letních měsících proběhne natáčení dvou dílů Herbáře, pořadu České televize. Oba díly budou sestaveny z reportáží z certifikovaných zařízení. O nominaci do užšího výběru projevilo zájem více jak 20 zařízení s vynikající nabídkou služeb venkovské turistiky a agroturistiky z celé ČR. Zařazení do natáčení bude pro účastníky s platnou certifikací Prázdniny na venkově bezplatné. Výběr proběhne ve spolupráci s agenturou CzechTourism, která tuto marketingovou kampaň financuje. Zkrátka nepřijdou ani ta certifikovaná zařízení, která se v pořadu neobjeví. Jednou z priorit této marketingové aktivity je přivést širokou veřejnost na výše uvedenou microsite Prázdniny na venkově na Kudy z nudy, kde budou všechna certifikovaná zařízení umístěna. Zájemci kontaktujte kancelář Svazu venkovské turistiky a agroturistiky.

Prázdniny na venkově – tématické články na Kudy z nudy

Společně s agenturou CzechTourism připravuje marketingový obsah tématických článků. Obsah je tvořen tipy konkrétních zařízení nesoucích značku Prázdniny na venkově a umístěných na microsite Prázdniny na venkově na Kudy z nudy - Homepage. Témata na léto 2022: Prázdniny na venkově – zážitky pro celou rodinu a Kam s dětmi za zvířátky.

Jak se dostat do Prázdnin na venkově?

 Jednou z hlavních podmínek marketingové podpory ze strany organizací destinačního managementu na národní i regionální úrovni je garance úrovně kvality služeb propagovaných zařízení. Z tohoto důvodu je vstup do Prázdnin na venkově podmíněn splněním kritérií Prázdniny na venkově –Kategorizace zařízení agroturistiky, venkovské a zážitkové turistiky ČR (certifikace). Proces získání značky má na starosti stejně tak jako doposud Svaz venkovské turistiky a agroturistiky.

V případě zájmu o zapojení do Prázdnin na venkově kontaktujte kancelář Svazu venkovské turistika a agroturistiky, z.s.

Jana Huryová - janahuryova@svazvt.cz, tel. 724 265 109