Máme za sebou těžké období, kdy byly a stále jsou omezovány služby, obchod a turistický ruch. Zažili jsme i locdowny, kdy prakticky jediné, co se dalo dělat, bylo chodit do přírody. Lidé objevili krásu pohybu a hodně se jezdilo na kole. Cyklostezka Bečva praskala ve švech.

Správcové a partneři této oblíbené cyklostezky se proto rozhodli region okolo stezky podpořit, a zorganizovali soutěž na podporu místních obchodníků a provozovatelů služeb. Nejen cyklisté, ale i místní jistě rádi využijí služeb místních obchodníků, hospodských či řemeslníků. Za nákupy dostanou zákazníci nálepky do hrací karty. S vyplněnou kartou pak může každý soutěžit o hodnotné ceny. První cenou je auto, druhou elektrokolo a třetí elektrokoloběžka.

Provozujete obchůdek, službu nebo občerstvení? Ještě dnes se můžete stát partnery hry, stačí zavolat a domluvit se – kontakty najdete na webu Cyklostezky Bečva. Organizátoři soutěže chtějí, aby lidé mohli sbírat nálepky i při nákupu běžných potravin a potřeb do domácnosti. Vítají provozovatele místních potravin, řeznictví, pekařství, kaváren či cukráren. Mezi partnery najdete i opravny aut, pokrývačství nebo jakékoliv jiné řemeslnické služby. 

Aktivita, kdy jsou místní i návštěvníci regionu motivováni k využívání menších prodejců a místních služeb, určitě regionu prospěje a zviditelní nejen pro turisty domácí podnikatele. Cyklostezka Bečva je oblíbenou turistickou destinací a její web a sociální sítě sledují statisíce fanoušků. Nyní tedy dostanou informaci nejen o turistických cílech, ale i o místních službách.