Všude dobře, doma nejlíp. Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

Desítky miliónů korun letos investuje Olomoucký kraj do podpory turistického ruchu. A chystá také spoustu novinek, které lidem zpříjemní třeba letní dovolenou. Díky slevové kartě Olomouc region Card navíc výletníci ušetří. Haná i Jeseníky jsou skvělou alternativou k drahým dovoleným v zahraničí, která pomůže domácí ekonomice.

„Každý, kdo se v našem regionu ubytuje na čtyři a více nocí, získá automaticky slevovou kartu, se kterou může zdarma nebo za nižší cenu navštívit na 180 turistických cílů v celém regionu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Kartu získají zájemci prostřednictvím turistických informačních center. „Celkem bude pořízeno deset tisíc kusů Olomouc region Card ve dvoudenní variantě. Lidé mohou tuto akci využívat od začátku července do konce srpna, případně do vyčerpání zásob,“ upřesnil Vladimír Lichnovský, uvolněný člen Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

Zatímco jiné roky podporuje hejtmanství turistiku částkou zhruba třicet miliónů korun, letos ještě dvanáct miliónů přidá. Peníze půjdou také do takzvaných tvrdých investic – tedy do budování turistické infrastruktury, jako jsou třeba parkoviště, nebo na rozvoj kempů a míst určených pro odstavení karavanů a obytných přívěsů.

„Náš region si lidé v ČR volí jako čtvrtou nejčastější lokalitu, kam se vydat na letní dovolenou. To je sice dobré hodnocení, jsme ale přesvědčení, že máme velký potenciál k tomu, abychom přilákali ještě více turistů,“ dodal Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje.

Hejtmanství už spustilo marketingovou kampaň, která je pod mottem #nezapomennajeseniky zaměřená na aktivní turistiku, cykloturistiku a lázeňství v Jeseníkách. Obdobná kampaň probíhá také na Střední Moravě se zaměřením na poznávací turistku, cykloturistku a gastronomii pod mottem Pohoda na Střední Moravě.